» , ,
Mercedes C-класа 2021 (2* видео)

Се бројат деновите

» Во очекување на дигиталната премиера на новата C-класа која Mercedes ја закажана за 23 февруари, од германската компанија стигнуваат нови информации за овој модел. Најзначајната е што ќе има исклучиво електрифицирани мотори – од мајлд-хибриди до плаг-ин хибриди. Целокупната понуда допрва треба да биде објавена, но се дознава дека сите до еден ќе имаат четири цилиндри, вклучувајќи ги и топ-моделот C63 AMG.

Како ќе изгледа новата C-класа однадвор и одвнатре, може да се види на видеата.

Испрати коментар

Вашата е-мајл адреса нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *