» , , , , , ,
Светски автомобил на годината 2021

Honda e, Toyota Yaris и Volkswagen ID.4 во битка за титулата

» Жирито за избор на светскиот автомобил на годината ја објави листата на финалисти кои ќе учествуваат во овој избор – тоа се Honda e, Toyota Yaris и Volkswagen (или треба да напишеме Voltswagen?!) ID.4. Ова меѓународно жири составено од 93 члена доделува награди уште во неколку категории – луксузен автомобил, перформансен автомобил, урбан автомобил и за дизајн. Победниците ќе бидат соопштени на 20 април.

Испрати коментар

Вашата е-мајл адреса нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *