» ,
Lada Niva Travel, сега и официјално

Нов изглед и ново име за Chevrolet Niva

» AvtoVAZ објави дека започнало производството на обновената Lada Niva, која до пред некој месец се викаше Chevrolet Niva, а во иднина ќе се вика Lada Niva Travel за да подобро се повлече разликата меѓу моделот кој ние го знаеме како Lada Niva, кој пак официјално е означен како Lada 4×4. Освен овие две фотографии, плус една од првиот произведен примерок, AvtoVAZ не објави никакви детали за возилото – ќе мора да ја почекаме неговата официјална презентација која според од порано познати информации ќе биде во јануари.

коментари:

Испрати коментар

Вашата е-мајл адреса нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *