» , , , ,
Со Lego коцкички до хибриден погон (видео)

Сé е можно кога се има идеја

» Во реализацијата на предизвикот да се конструира хибридната погонска група наменета за Megane и Clio, инженерите на Renault се користеле со – Lego коцкички! Колку и да звучи лудо, сепак е вистинито, за што доказ е ова видео.

Испрати коментар

Вашата е-мајл адреса нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *