» , ,
Peugeot го електрифицираше и Rifter

Сега и на струја

» Peugeot гордо го претстави новиот електричен e-Rifter. Тој, како и останатите модели на марката, доаѓа со автономија од 280 километри според WLTP нормите. Купувачите ќе можат да бираат меѓу 2 должини на каросеријата во која има до 7 места за патници. Багажникот има капацитет од 1.050 литри кога во употреба се 5 седишта, а може да влече приколка тешка до 750 килограми.  Креиран по оригиналните стилски кодови на марката со највисок употребен квалитет, без при тоа да се нарушат перформансите и овозможувајќи пристап до урбаните центри каде се воведени сообраќајни ограничувања, новиот Peugeot e-Rifter ќе ги исполни сите очекувања на купувачите во однос на пространа и технолошка внатрешност, посебно со новиот дигитален i-Cockpit.

Испрати коментар

Вашата е-мајл адреса нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *